Пропонуємо Вам ознайомитися витягами із матеріалів п. Андрія Капусти: "Микулинці – одне із історичних поселень Галичини, яке вперше згадується у «Повчанні Володимира Мономаха» в 1096 році під назвою Микулин, який в цей час входив до складу Теребовельського князівства та був важливим стратегічним пунктом. Наступна ґрунтовна згадка про Микулин з’являється в Лаврентіївському літописі в 1144 році, з приводу князівських міжусобиць, що роздирали в ті часи руські землі. Микулин, також, згадується в Галицько-Волинському літописі з приводу невдалого походу Рюрика Святославовича на Галич в 1202 році. Від 1387 року поселення стає відомим вже як Микулинці. (...)
Микулинці в 1595 році одержали статус міста та магдебурзьке право. Від цього часу, і до сьогодення, Микулинці зберігали міський (містечковий) статус із обов’язковими атрибутами самоврядування: магістратом, ратушею, міським гербом (ХVІ – ХІХ ст.), урядом гміни (ХІХ –ХХ ст.) (...)
Після ліквідації Магдебурзького права в Микулинцях влада перейшла до ради в складі 12 радників з бургомістром на чолі. Влада, більшою мірою, належала полякам, а українське населення міста в органах місцевого самоврядування було представлено меншою кількістю представників (Славчук 1983, с. 306; Сивак-Найчук 2014, с.27).
В останній чверті ХVІІІ ст. в Микулинцях історично та економічно сформувались три осередки влади, які формували місцеве самоврядування.
Серед них:
1. Влада двірська (пол. władza dworska) або судова влада, представлена
особою місцевого власника (пол. dziedzic miasteczka).
2. Міська влада, репрезентована магістратом та його представниками – бургомістром, війтом і президентом (пол. burmistr, wójt, prezydent).
3. Духовна влада, представлена однією римо-католицькою громадою, двома греко-католицькими парафіями та єврейською громадою. (...)
За Йосифинською метрикою, усього в місті у 1780-х рр. проживало 256 християнських сімей без поділу на конфесії. Зараз важко встановити пропорцію між греко-католицькими та римо-католицькими родинами. Можна припустити, що кількість уніатських сімей була в двічі більшою чим римо-католицьких (на підтвердження цієї тези вказує кількість храмів в Микулинцях: дві церкви та
один костел)".
(Джерело: За матеріалами Андрія Капусти, ОБЛИВОСТІ МІСЬКОГО УПРАВЛІННЯ В МИКУЛИНЦЯХ В КІН. ХVІІІ СТ. АБО «ТРІУМВІРАТ» ВЛАДИ.)
Фотографії з відкритих джерел: